Příběhy

Tady najdete příběhy lidí, kteří jsou do projektu zapojení, i rozhovory se zajímavými osobnostmi, kterých se naše úsilí o změnu týká. Chceme totiž, abyste mohli Eduzměnu vidět jejich očima. A nechybí ani reportáže o událostech, kterými měníme vzdělávání k lepšímu.

Konec chipsů na stojáka v ZŠ Zruč n. Sázavou

Černé tabule s šik písmem a koutek k sezení vyvedený ze dřeva. Ovocné saláty, luxusní sendviče a výběr minerálek. (No, dobře, a také párek v rohlíku.) K tomu příjemná obsluha a lidové ceny. Tak vypadá nové školní bistro ve Zruči nad Sázavou. Rozjela ho tu v září „matka činu“...

Rodiče a Hejného matematika: jak je zasvětit? ZŠ Církvice je pozvala na ukázkovou hodinu

Jak na Hejného matematiku? Tady najdete praktické tipy, jak se v této metodě zorientovat. A inspirovat se můžete i v ZŠ Církvice, kde na toto téma uspořádali celoškolní kavárnu pro rodiče a příbuzné. Akce měla velký úspěch. 

 

 

Učení hrou aneb jak využít kostičky LEGO® jako výukovou pomůcku

Jak využít barevné kostičky LEGO nejenom ve volné hře, ale také jako pomůcku k rozvíjení nejrůznějších dovedností? Právě to měly možnost zjistit učitelky z mateřských škol na Kutnohorsku v rámci online semináře Učení hrou.

Kámoši i mimo učebnu. Patroni v Uhlířských Janovicích pomáhají s přestupem do 1. třídy

V rámci minigrantů podpořila Eduzměna projekt Patroni v ZŠ Uhlířské Janovice. Jeho cílem je  usnadnit dětem nástup do 1. třídy. Páťáci se stali pro jednotlivé děti z přípravky na celý školní rok parťáky. Provedli je po škole a formou scének jim ukázali, co se ve škole dělat má, a co ne.

Jazyk je stále největší bariérou vzdělávání ukrajinských dětí

Už více než rok pomáhá Eduzměna s koordinací aktivit dárců v oblasti vzdělávání ukrajinských dětí. Co konkrétně děláme? A na co je třeba zaměřit se do budoucna? Přečtěte se rozhovor s koordinátorkou projektu Ivanou Šenitkovou.

Popisný jazyk aneb když dětem vidíme do hlavy

S lektorem Zdeňkem Dlabolou jsme se tentokrát zaměřili na rozdíl mezi hodnotícím a popisným jazykem. Ten úzce souvisí s formativním přístupem a může být užitečným komunikačním nástrojem nejen při učení, ale i v komunikaci doma, nebo v práci. 

 

Ahoj, taky hraješ Fortnite?

„Žižkovští ajťáci“. To je kroužek, který pro děti za ZŠ Žižkov vyučují studenti střední průmyslové školy. Nadační fond Eduzměna projekt podpořil částkou 42 000 Kč z minigrantů. 

Nejprve musíme s ukrajinskými žáky vybudovat vztahy, až pak může být řeč o učení, říká ukrajinská psycholožka

V rámci projektu Duševní zdraví pro děti působí v ZŠ Zruč nad Sázavou už rok ukrajinská psycholožka Olesia Parkhomenko. Vyjíždí i na jiné školy. Jak konkrétně dětem pomáhá? Přečtěte si v rozhovoru.

Smajlík, slovní hodnocení, formativní přístup. Co (ne)mají společného?

S lektorem Zdeňkem Dlabolou jsme se tentokrát zaměřili na rozdíly mezi různými typy hodnocení ve škole. Jak poznáme, že k učení opravdu přistupujeme formativně?  Jak zařídit, aby naše učení fungovalo ještě o kousek lépe?

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.