SPOJENÍ SIL

Nadační fond Eduzměna vznikl z impulzu čtyř velkých nadací, které se samy dlouho věnovaly tématu vzdělávání. Roky i peníze plynuly, podařily se skvělé věci, ale čím dál víc bylo jasné, že velké systémové změny se takto nedosáhne. Proto nadace spojily svoje zkušenosti, znalosti i sílu a založily Eduzměnu. Na začátku do toho daly vlastní peníze a budou dávat i nadále. Samy na to ale nestačí.

V Nadačním fondu Avast stavíme naši práci na několika základních principech. Uvedu tři. Odvaha, partnerství, spolupráce a systémový dopad. Tohle vše zahrnuje i Eduzměna. Kromě samotné podpory vzdělávání chceme kultivovat a inovovat i oblast filantropie. Chceme do společnosti vyslat jasný signál, že se velké firmy, nadace či státní instituce umí spojit, upozadit sebe sama a společně změnit něco tak zásadního, jako je vzdělávání dětí v 21. století. Věříme, že díky této synergii bude dopad naší práce silnější a udržitelnější. To vše nám přináší ještě jeden nezanedbatelný bonus. Hodně se díky tomuto partnerství sami učíme.
Martina Břeňová, ředitelka Nadačního fondu Avast

Pohnout soukolím, jakým je i systém vzdělávání, bude trvat dlouho. Jak se ale říká – sdílená starost je poloviční starost, sdílená radost je dvojnásobná radost – rozhodli jsme se do toho jít společně. Eduzměna je pro nás rozhodnutí i povinnost. Protože kdo jiný, když ne my.

Hledáme další dárce, kteří jsou přesvědčeni, že český vzdělávací systém potřebuje promyšlenou podporu.

 

Novinky

Chcete být informování o aktivitách nadačního fondu?

NAPIŠTE NÁM